Haber

Bayraklı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi Hazırlıklarını Sürdürüyor

Olası afetlere karşı hazırlıklar çerçevesinde Bayraklı Belediyesi bünyesinde kurulan 27 kişilik arama kurtarma ekibinin eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde eğitmenler tarafından çalışanlara harita, pusula, ilk yardım ve ikinci kademe kentsel arama kurtarma konularında temel eğitimler verildi.

Doğal afetlere karşı alınacak tedbirler ve Bayraklı’da yapılması gerekenler ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu çerçevede 27 kişilik arama kurtarma ekibi kuran Bayraklı Belediyesi çalışanlarından oluşan ekip, eğitimlerini sürdürüyor. AFAD akreditasyonuna dahil olan grup, son olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde ışık seviyesinde arama kurtarma, harita, pusula, ilk yardım ve ikinci kademe kentsel arama kurtarma eğitimlerini tamamladı. Hazırlanan programda acil durumlarda harita okumanın ve yön bulmanın önemi anlatıldı. Uygulamalı ilk yardım ve şehir içi arama kurtarma eğitimlerini tamamlayan ekipler, program sonrası sertifikalarını aldı.

“Arama kurtarma ekibimizi kurduk”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Ülke olarak son yıllarda afetlerle sarsıldık ve can kaybı hepimizi derinden üzdü. Bayraklı Belediyesi olarak gece gündüz yaralarımızın sarılmasına katkı sağlamaya çalıştık. Ayrıca olası afetlere hazırlıklı olmak için arama kurtarma ekibimizi kurduk. AFAD iş birliği ile 27 çalışanımız arama kurtarma eğitimleri alıyor. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu