Haber

Çöl sıcağı yarın geliyor

Orman yangınlarıyla boğuşan Türkiye’yi önümüzdeki günlerde yeni bir sıcak dalgası bekliyor. Yarından itibaren çöl sıcakları özellikle Türkiye’nin batısını etkisi altına alacak.

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, perşembe gününden itibaren çok sıcak sıcaklıkların etkili olacağını belirterek, “Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri etkili olacak, aşırı sıcaklar etkili olacak, çöl sıcaklarının etkisi altına girecek. Ardından havalarda bir miktar azalma olacak. Pazartesi ve Salı sıcaklıklar.Ardından ikinci bir sıcak hava dalgası gelecek.Gelecek.En sıcak bile olabilir.Marmara Bölgesi,Ege Bölgesi,İstanbul yani Batı bölgelerinde etkili olacak. Akdeniz’de de aynı şekilde etkili” dedi.

Cuma günü İstanbul’un 38 dereceyi göreceğini belirten Çalışkan, “Rüzgarlar zayıflayıp sıcaklıklar arttıkça İstanbul’da çok sıcaklar etkili olacak.”

Çanakkale’de 40 dereceyi, Aydın’da 42 dereceyi, İzmir’de 39 dereceyi, Antalya’da 41 dereceyi ve Ankara’da 35 dereceyi göreceğini belirten Çalışkan, “Gün içinde mümkün olmadıkça güneşten kaçınmak gerekiyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu