Haber

Cumhur İttifakına yeni bir partinin katılması an meselesi! Kısa sürede sonuçlandırılacaktır

  • Haber7 – ÖZEL

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine adım adım giderken, Refah Partisi ve Hür Dava Partisi’nin (HÜDA PAR) Cumhur İttifakı’na katılması gündemde.

Cumhur İttifakı ile ön anlaşmaya varılan HÜDA PAR ile müzakerelerin olumlu ilerlediği ve kararın kısa süre içinde açıklanacağı öğrenildi.

HÜDA PAR’DAN HABER’E AÇIKLAMA7

HÜDA PAR Başkan Yardımcısı Abdullah Aslan, Haber7Değerli açıklamalarda bulundu.

“İnşallah olumlu sonuçlanır”

Abdullah Aslan, sürecin büyük ölçüde olumlu geçtiğini belirtti. Müzakereler olumlu olarak devam ediyor. Henüz sonuçlanmadı, inşallah olumlu olur. Ancak son nokta henüz belirlenmedi.” söz konusu.

ÖN SÖZLEŞME GERÇEKLEŞTİRİLDİ, KOMİTELER TOPLANIYOR

Abdullah Aslan, ön anlaşmanın sağlandığını ve yönetim kurulu toplantılarının çoğunlukla olumlu bir şekilde devam ettiğini belirtti. Birlikte çalışma konusunda zaten bir ön anlaşma var. Anlaşma olduğu için zaten komisyonlar kendi aralarında görüşüyor.” söz konusu.

‘SON KARAR GENEL BAŞKAN TARAFINDAN AÇIKLANIR’

Henüz nihai bir kararın verilmediğini kaydeden Aslan, ” Tam karar diye bir şey yoktur. Nihai karar verildiğinde genel kurullar ve tarafların ilgili makamları tarafından ilan edilir.dedi.

ŞARTLAR BELİRLENDİĞİ ZAMAN AÇIKLANACAK

Anlaşma kurallarıyla ilgili detayların kararın ardından ortaya çıkacağını belirten Aslan, ” Hangi şartların görüşüldüğü anlaşmaya varıldığında açıklanacak.dedi.

KISA SÜREDE SONUÇLANMASI BEKLENİYOR

Seçim sürecinin başlaması nedeniyle müzakerelerin kısa sürede sonuçlanacağını belirten Aslan, ” Çalışmalar devam ediyor. Şu anda bir zaman veremeyiz. Ancak seçim dönemine girilmesi ve ön anlaşmaya varılması nedeniyle kısa sürede sonuçlanması bekleniyor.” söz konusu.

TV100’E BENZER BİR AÇIKLAMA DA YAPTI

Abdullah Aslan benzer bir açıklamayı TV100 moderatörü Pınar Işık Ardor’a yaptı. Aslan Andor’a canlı yayında gönderdiği ifadede, ” Müzakereler olumlu bir şekilde devam ediyor. Birlikte hareket etmek için zaten bir ön anlaşma var. komisyon çalışmaları devam ediyor.” söz konusu.

KAYNAK: HABER7

bozovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu