Ekonomi

Keysight Technologies 2040 yılına kadar net sıfır emisyon taahhüt ediyor

SANTA ROSA – S&P 500 Endeksin önde gelen oyuncularından Keysight Technologies, İklimle İlgili Finansal Açıklamalar Görev Gücü (TCFD) Raporunu bugün yayınlayarak iklim değişikliğinin iş dünyası üzerindeki etkilerine karşı önemli bir adım attı. Bu kapsamlı belge, şirketin iklim değişikliğiyle ilgili finansal risklerini özetlemekte ve TCFD’nin yönetişimden özel amaç belirlemeye kadar uzanan tavsiyeleri doğrultusunda bu risklerin azaltılmasına yönelik ayrıntılı bir yol haritası sunmaktadır.

Keysight, çevresel şeffaflığa ve yatırımcı güvenine olan bağlılığını vurgulayan bir hareketle, 2040 mali yılı sonuna kadar karbon nötrlüğü elde etmek için iddialı bir hedef ortaya koydu. Rapor, şirketin yalnızca sürdürülebilir uygulamalara olan bağlılığını göstermekle kalmıyor, aynı zamanda iletişim gibi endüstriler için özellikle değerli olan gelişmiş emülasyon teknolojileri aracılığıyla küresel inovasyona değerli bir katkıda bulunan şirket olarak rolünü de vurguluyor.

Keysight Technologies adına konuşan Jason Kary, çevresel risklerin şeffaf bir şekilde raporlanmasının önemini vurguladı. Yatırımcılara garanti verilmesi ve Finansal İstikrar Konseyi’nin TCFD’sinin belirlediği standartlara uyum açısından bu tür bir netliğin gerekli olduğunu belirtti. Keysight, bu katı yönergelere bağlı kalarak, iklim değişikliğinden kaynaklanan hem fiziksel hem de geçiş risklerine açık bir katılım yoluyla paydaşlar arasındaki güveni artırırken pazar liderliğini korumayı hedefliyor.

TCFD Raporu, farklı küresel ısınma varsayımlarıyla ilişkili çeşitli iklim risklerini öngören kapsamlı bir senaryo analizi içeriyor. Bu analiz, Keysight’ın emisyonların azaltılmasında artan başarılar için acil hedefler belirlemeye yönelik bilime dayalı yaklaşımının bir parçasıdır.

Keysight’ın girişimi, şirketler arasında iklim hususlarını stratejik planlamalarına ve finansal raporlamalarına entegre etme yönünde artan bir eğilimi yansıtıyor. Keysight Technologies, TCFD gerekliliklerini benimseyerek ve önümüzdeki yirmi yıl içinde net sıfır emisyon hedefi için çabalayarak, teknoloji bölümünde kendisini sürdürülebilir iş uygulamalarında ön sıralarda konumlandırıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu