Teknoloji

Volkswagen, Scout markası için 2 milyar dolarlık fabrika

Volkswagen Grubu, uzun süredir Amerika pazarındaki payını artırmak için çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük kamyonet üreticisi Ford ile el sıkışan Alman üretici, Amarok’u Ranger tabanlı bir modele çevirecek.

Volkswagen ise ABD’ye özgü bir marka ile bu pazardaki elini güçlendirmek istiyor.

Scout’u satın aldı.

Volkswagen Cluster, 1960’ların ortalarından 1980’lere kadar üretilen Scout markasını ABD pazarına geri döndürmeye hazırlanıyor.

Grup içindeki diğer markalar gibi farklı bir marka olarak konumlandırılması planlanan Scout, offroad odaklı elektrikli kamyonet ve SUV modelleri üreten bir marka olacak.

Volkswagen ABD’de fabrika açacak

Volkswagen, Scout markası altında pikap üretmek için ABD’de 2 milyar dolarlık bir tesis açıyor. VW’nin kuracağı fabrika, Güney Karolina’da yer alacak.

Bu tesiste SUV modellerinin yanı sıra elektrikli pikap modelleri de üretilecek. VW’nin Chattanooga’da başka bir tesisi daha var. Güney Karolina’daki fabrika ile birleşen VW, ABD’de ikinci üretim tesisine sahip olacak.

Fabrika 2026 yılında üretime başlayacak. Scout Motors tarafından yapılan açıklamaya göre bu tesiste yılda 200 binden fazla araç üretilecek.

Scout markası altında üretilen araçlar, yeni bir platform üzerine inşa edilecek ve şirketin küresel ürün gamındaki hiçbir modele benzemeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu