Haber

Çocukların yüzünü güldürmek için deprem bölgesine 3 oyun parkı kuruldu

11 ili etkileyen depremin ardından Ortahisar Belediyesi, çocukların yüzü gülsün diye Adıyaman’da 2, Kahramanmaraş’ta 1 olmak üzere toplam 3 oyun parkı kurdu.

Ortahisar Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin deprem bölgelerinde yardım ve destek faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi.

Bu kapsamda Ortahisar Belediyesi’nin depremden en çok etkilenen bölümün başında yer alan çocuklara yönelik sosyal güçlendirme çalışmalarına ağırlık verdiğine vurgu yapılan açıklamada, belediye tarafından 2 adet çocuk oyun parkı yapıldığı kaydedildi. Adıyaman’da ve Kahramanmaraş’ta 1 belediye.

Açıklamada, çocukların belediye personeli eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak keyifli ve eğlenceli vakit geçirdiklerine dikkat çekilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“Trabzonspor formasını çocuklara hediye eden belediye çalışanı, çocukların sosyal faaliyetlerine zemin hazırlayarak yaşadıkları travma ve gerginliğin giderilmesine de katkı sağlıyor. Boyama kitabı, çocuk kitabı, fotoğraf kağıdı gibi materyallerle, belediye çalışanı tarafından dağıtılan defter ve kalemle çocuklar eğitim-öğretim faaliyetlerinin bir parçası olabiliyor.Resim ve fotoğraf kağıtlarına fotoğraf çeken çocuklar, yaşadıkları gerilim ve kaygının izlerini silmeye çalışıyor.”

“Bu büyük travmaları hep birlikte aşacağız”

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, deprem bölgelerinde durum normale dönene kadar yardım ve destek faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdüreceklerini belirtti.

Depremden en çok etkilenenlerin başında çocukların geldiğine dikkat çeken Genç, şunları kaydetti:

“Personelimiz çocuklara yönelik eğitici ve öğretici etkinliklerin yanı sıra etkinlik ve oyunlarla da yardımcı oluyor. Yaptığımız etkinlikler sonucunda çocuklarımızın yüzünün gülmesi ve doyması bizleri çok mutlu ediyor. İnşallah bu geçirdiğimiz büyük travmaları hep atlatırız. maddi ve manevi olarak en kısa sürede yaşanır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu